Labai atsiprašome, tačiau Jūsų naršyklės versija nepalaiko puslapio. Prašome atnaujinti naršyklę arba spauskite tęsti.
lt

Puslapiai Kalba Antakalnis Naujienos Atviro kodo miesto baldų dirbtuvės: naujos bendruomeninės erdvės Antakalnyje
  • Atviro kodo miesto baldų dirbtuvės: naujos bendruomeninės erdvės Antakalnyje

2015-05-29
Praėjusį savaitgalį Antakalnyje buvo gaminami interaktyvius baldai. Kas šios idėjos iniciatoriai?
 
Vilniaus rajonuose startavo „Atviro kodo miesto baldų“ dirbtuvės, kurių tikslas – išvystyti ir išbandyti dizaino sprendimus bendruomeninėms erdvėms. Visą mėnesį trukusių dirbtuvių metu miesto žaidimų ir tyrimų platforma „Laimikis.lt“ ir jų partneriai, „Padirbtuvių“ komanda, kūrė daugiafunkcinius baldus arba „konstruktorių“, pritaikomą įvairiems bendruomenės poreikiams.
 
Pasak kūrybinių dirbtuvių iniciatorės, miesto antropologės Jekaterinos Lavrinec, miesto gyventojams, siekiant pagerinti savo aplinką, kyla socialinių kontaktų poreikis, nes suburiant savo rajono gyventojus galima tikėtis efektyviau spręsti savo rajono iššūkius. Todėl auga aktualumas bendruomeninių erdvių kaip gyventojų susitikimų vietų.
 
Atviro kodo baldų dirbtuvių tikslas – suburti miesto objektus gaminančius auksarankius, su miesto bendruomenėmis dirbančius praktikus, taikančius dizaino metodus, ir aktyvius vietų bendruomenių atstovus, kad kartu išvystytume bendruomeninių erdvių potencialą įgyvendinančius dizaino sprendimus.

Dirbtuvių dalyviai teigia, kad „Atviro kodo miesto baldai“ atveria platų diapazoną galimybių, ir turi žaidybinio potencialo.
 
SPECIALUS KOMENTARAS ANTAKALNIO GYVENTOJAMS
Jekaterina Lavrinec,
dirbtuvių iniciatorė, miesto antropologė
 
„Viena iš šių baldų funkcijų – skatinti dalinimąsi. Į šiuos baldus integruojami stalčiai. Taip pratęsėme idėją apie dalinimuisi daiktais skirtų taškų mieste įrengimą, kurią įgyvendinome prieš trejus metus viešojoje erdvėje įrengę „Gatvės Komodą“ – baldą, kurio stalčiuose miestiečiai palikdavo vieni kitiems įvairius daiktus.
 
Tačiau ir be galimybės palikti daiktą stalčiuje, moduliniai miesto baldai leidžia gyventojams formuoti bendro emocinio patyrimo erdvę:  pokalbis, žaidimas, tiesiog tylus buvimas šalia kitų žmonių – visa tai dalinimosi formos, kurių mūsų miestuose kol kas trūksta.“
 
Nuotraukos autorė: Justina Gedvilaitė (Kamera)
 
Taip pat skaitykite:
 
Klientų aptarnavimo centras
8 700 55966
8 700 55966
Visą parą
Klientų aptarnavimo centras
8 700 55966
8 700 55966
Visą parą